BOOKS & COFFEE AKADEMİ

Books & Coffee Akademi

Birçok insan yoğun bir iş ya da okul gününe başlarken bir fincan güzel kahveyle motive olmayı seçiyor. Ancak bu yolculuğun arkasında yatan hikayenin değerini kahve tutkunlarının sadece bir kısmı kavrayabiliyor.

Books&Coffee, barista eğitimine öncelikle kahvenin çiftlikten çekirdeğe, oradan da fincana uzanan hikayelerini öğreterek başlıyor. Books&Coffee’nin felsefesinin temelinde en iyi kahvenin, karmaşık detayları bilen insanlar tarafından üretildiği inancı yatıyor. Dolayısıyla bu kapsamlı eğitim, kaliteli kahve üretiminin tüm yönlerini içeriyor. Books&Coffee’nin eğitim konuları arasında ekipmanların bakımı ve temizliği, öğütme ayarları ve en önemli başlıklardan biri olan kahve sunumu da yer alıyor.

Barista Eğitimi Nasıl Gerçekleşiyor?

Bir baristanın her şeyden önce yeteneği ve ışığı olması gerektiğine inanıyoruz. Elbette bunlar tek başına yeterli değil. Deneyimi ve zamanlamayı da işin içine katarsak, bir baristanın ideal lezzete tüm bu özelliklerin kombinasyonuyla ulaşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Misafirler iyi kahve sever. En ufak bir tat değişikliğini hemen fark edip, rotayı bir başka kahve dükkanını çevirmekteyse haklı olarak tereddüt etmezler. Rekabetin bu denli çetin olduğu bir işte müşteri sadakatini yakalamak ise anahtar rol taşır. Books&Coffee şubesinde ya da kendi kurumumuzda verdiğimiz eğitimler, müşteriyi memnun etme yeteneğinin sürekli gelişen, kalıcı bir yetenek olmasını sağlar.

Books & Coffee Barista Akademi
Books & Coffee Barista Akademi

Reçeteler

Kahve çekirdekte başlar. Fincanda farklı tariflerle son ürün haline gelse de, aslında özü ağaçtan toplanan o meyvedir. Şimdilerde klasik reçetelerin yanı sıra her geçen gün yeni bir kahve çeşidi ile karşılaşmak mümkün.

Eğitimlerimizde bu reçetelerin nasıl hazırlanacağına yer verirken, baristalarımıza aynı zamanda özgün lezzetleri nasıl hazırlayabileceklerini, uyumu, ahengi de anlatmaya çalışıyoruz. Tüm bu bilgilerin ışığında baristalarımız kahve meyvesinin o el değmemiş kokusunu kaybetmeden, menümüzdeki çeşitleri başarılı bir şekilde sunmaya hazır hale geliyorlar.

Nasıl Katılabilirsiniz?

BC Akademiye katılmak için tek yapmanız gereken Katılılım istek formunu doldurmak. 
BC Akedemi kurs zamanlarını ve eğitim detaylarını almak için İletişim Bölümünden faydalanabilirsiniz.